Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizejošā valdība izdarīja daudz, lai samazinātu transporta nozares iespējas atkopties no Covid19 sekām un kara ierobežojumu radītajiem zaudējumiem, tomēr jāsaka, ka īpaši kravu “neaizvietošanā” ir centusies visa Satiksmes ministrijas vadība, ministru un tā komandu pieskaitot. Tas ir noticis, gan rūpējoties par eksotiskiem komandējumiem, gan pārkāpjot likumus, gan rupji izmantojot dienesta stāvokli.

Bet daudz kas ir noticis, vienkārši imitējot darbību vai darot muļķības, kas atbaida kravu īpašniekus. Rezultātā mums viss ir slikti, un valstij būs jāiegulda milzīgas naudas summas Latvijas dzelzceļā līdzīgi kā airBaltic. No nemākulīgā menedžmenta nav pasargātas pat mazās dzelzceļa stacijas kā “Cena” vai “Inčupe”, kuras tagad slēdz, pat bez alternatīva transporta tuvumā!

Šis satiksmes ministrs ne tikai maz saprot no nozares, bet arī nekad nelasa viņa padoto sagatavotos tekstus, tā vietā izbaudot ministrijas sagatavotos "papildu" bonusus.

Sāksim ar to, ka amatpersonai, kāds ir arī ministrs vai parlamentārais sekretārs, kas tiek sūtīts komandējumā (tepat vai ārzemēs), likums uzliek par pienākumu arī atskaitīties par to, kādi cilvēki ir satikti, kas pārrunāts, lobēts un kādas tālākās darbības jāveic. 

Šādai amatpersonai komandējuma laikā ir jāievēro arī visi citi “Interešu konflikta novēršanas likuma” un “Interešu pārstāvības atklātības likuma” ierobežojumi. Tas ir ne tikai likuma burts vai KNAB jautājums, bet arī padoto un sadarbības iestāžu kādas ir asociācijas informēšanas nepieciešamība, ko nav iespējams nodrošināt, ja par savām gaitām neatskaitās. 

Taču satiksmes ministra ērtībai Satiksmes ministrijā ir uzrakstīta instrukcija par ministra komandējumu atskaitēm, kas pretēji likumam ļauj “ministram par komandējumiem vispār neatskaitīties” (citiem ministriem ir jāatskaitās, bet satiksmes ministram nav, un nav zināms, vai šis ministrs to maz spētu izdarīt), kārtība nav grozīta, arī ministram “ministrējot” šogad, kad stājies spēkā jaunais “Interešu pārstāvības atklātības likums”.

Tādējādi ministrs ar ministriju ignorē abus šos KNAB kompetences likumus un ministra kā amatpersonas pienākumu atskaitīties, par ko runājis, ko lobējis un ar ko viņš ir ticies komandējuma laikā, kaut vai augstā korupcijas riska dēļ. Ministra dienas paiet, nesakarīgi “komandējoties” pa objektiem un pilnīgi bez atskaitēm par to jēgu!

Bet starpvaldību sadarbībai ar Austrumu kaimiņvalstīm ministrs tagad, kara laikā, ir veidojis arī darba grupas no tādiem cilvēkiem kā Saeimā neievēlētais paša partijas biedrs Kaspars Gerhards, kas uz Baltkrieviju un Krieviju ir braucis arī iepriekšējos 20 gadus, mēģinot caur Krieviju “sarunāt” darījumus, kas tagad, kara gaismā, vairs neizskatās tik viennozīmīgi, turklāt ir bijuši lobēti par labu vieniem specifiskiem komersantiem, attiecīgi ignorējot citus transporta vai ostu nozares uzņēmējus.

Par papildu riskiem šiem starpvaldību darba grupu vadītājiem ir jāsaka, ka agrāk un arī tagad jau tradicionāli šo darba grupu vadītāji gan pie mums, gan, aizbraucot uz tikšanos Baltkrievijā, Kazahstānā vai Krievijā, mēdza “stipri” iedzert, tāpēc viņu piedzīvojumi Austrumu zemēs, protams, ir ārvalstu specdienestu safilmēti un arī dokumentēti. Arī draudzība ar Saskaņas Anriju Matīsu tēvzemiešiem godu nedara.

Tomēr tradīcijas jau nevar tāpat izbeigt, tāpēc arī šogad ministrs ir bijis kārtējos Austrumu komandējumos, piemēram, uz Almati, līdzi ņemot Saeimā neievēlēto partijas biedru Gerhardu un pa kādai skaistai referentei no ministrijas. Ko viņi darīja, ja neskaita vienu īsu ministra monologu, nav īsti zināms, jo ministram saskaņā ar ekskluzīvo Satiksmes ministrijas komandējumu kārtību komandējuma atskaites nav jāraksta! 

Publiski ministrs uzstājās lauzītā angļu valodā, iestarpinot krievu vārdus, bet aizkulisēs, pie klātiem galdiem jau tulku nebija, un sarunas notika krieviski. Lieki piebilst, ka ne Kazahstānā, ne Tadžikistānā angļu valoda vēl nav iedzīvojusies, bet, ko un kā tur darīja nacionāls ministrs, mēs nezinām.

Tikmēr secināms, ka Satiksmes ministrijā tiek nepareizi plānots arī ministra un ministrijas sekretāru “izkaides budžets”, piemēram, viesu uzņemšanas aktivitātēm. Tas redzams ostu stividoru praksē, jo, lai kompensētu, piemēram, Satiksmes ministrijas vadītāja nesaplānoto budžetu pretēji “Interešu konflikta novēršanas likumam” un apmierinātu ministrijas vajadzības, piemēram, ārvalstu viesu uzņemšanā (lasām: nav saplānoti izdevumi viesu dzeršanai, ēšanai un transportam), Satiksmes ministrija mēdz uzdot ar konkrētiem ārvalstu ierēdņiem nesaistītām ostām, Stividoru asociācijām un biedrībām tērēt naudu dažādiem ministrijas pasākumiem, piemēram, apmaksāt vai nodrošināt ar transportu ministrijas vadībai nepieciešamos pasākumus, pusdienas, vakariņas un alkoholu ar ministra vai sekretāru piedalīšanos.

Ar vārdiem “bet ministram vai attiecīgajam sekretāram vajag” no pakļautajām stividoru institūcijām jau gadiem tiek izspiesti šādi pakalpojumi, kaut likums to aizliedz, nosakot, ka “ir aizliegts pieņemt jebkādu labumu, atrodoties interešu konfliktā”. Tādējādi ministrs, parlamentārais sekretārs vai valsts sekretārs un viņu pilnvarotās personas nedrīkst, atrodoties interešu konfliktā vai pieņemot lēmumus par ostām vai stividoriem, vai viņus lobējot, izmantot šādus ostu vai biedrību sniegtos labumus.

Ministram gan ir vienalga, ka nedrīkst lobēt ārzemēs vai pašmāju ostu likumu grozījumos tikai tos uzņēmumus, kas apmaksā Satiksmes ministrijas vadībai pusdienas vai ostu vai stividoru apmaksātu transportu šeit vai ārzemēs, pārējos “noliekot pie ratiem”. Tas nekas, ka tieši tāpēc jau ministriem un valsts sekretāriem ir tik lielas algas, lai nekad nenokļūtu interešu konflikta situācijās šādu KNABam interesantu “sīkumu” nepareizas izpratnes dēļ un varētu par sevi paši samaksāt!

* kas atsakās apmaksāt šo vadoņu izklaidi

Kopija tiks nodota KNAB un Valsts kontrolei

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...