Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vladimirs Putins ir noziedznieks

Vjačeslavs Dombrovskis
01.03.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dārgie draugi, ir pienācis laiks runāt tieši, nevis aplinkus. Pārāk ilgi esam bijuši gatavi saprast un piedot, pārāk ilgi negribējām redzēt notiekošo, ļāvām sevi apmānīt. Līdz pienāca 24. februāra rīts.

Mana un vēl vecāka paaudze droši vien atceras šīs rindas:

Ровно в четыре часа

Киев бомбили,

нам объявили

Что началася война.

Visus šos gadus ar izpratni esmu attiecies pret latviešu bailēm par Krievijas draudiem, taču neuztvēru tās nopietni. Es neticēju, ka tas, kas notika 24. februārī, vispār ir iespējams.

Un es zinu, ka daudziem no jums joprojām ir grūti noticēt notiekošajam. Krievija ir agresorvalsts, kas uzsāka karu pret Ukrainu, pret brāļu tautu! Ne katra psihe to var izturēt. Daudzi no jums atsakās tam ticēt, meklē izeju, lai nebūtu jāizjūt milzīgs kauns, lai nesajuktu prātā no šīs atziņas.

Kādu laiku var slēpties noliegumā, Krievijas federālo TV kanālu melos un pasakās. Taču agri vai vēlu apskaidrība atnāks ikvienam. Tas ir tikai laika jautājums.

Ja vēl neesat tam gatavi, ja šī sāpe vēl nav parsāpēta, tad tālāk nelasiet.

1. Vladimirs Putins ir noziedznieks.

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Kriminālkodeksa 353. pantu "par agresīva kara plānošanu, gatavošanu, izvēršanu un vešanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem".

Putins sagatavoja, izveidoja un uzsāka agresīvu karu. Nav nekādu "bet", nav attaisnojumu. Vai atceries, kā bērnībā lasīja Majakovski  „kas ir labi un kas ir slikti"? Tad nu, lūk, saskaņā ar visām cilvēciskajām vērtībām un jēdzieniem karš ir SLIKTI!

2.   Jums sāp sirds par Krieviju? Tieši Putins ar savu rīcību ievilcis savu valsti kaunā un negodā. Uz daudziem gadiem, iespējams, turpmākajiem gadu desmitiem. Ja esat Krievijas iedzīvotājs, visai drīz sapratīsiet, ko tas nozīmē. Kad cilvēki citās valstīs atteiksies ar jums runāt, nosēdīsies tālāk nost no jūsu galdiņa. Un tas vēl nav viss.

Gandrīz visa pasaule uzgriezīs muguru Putina Krievijai. Sankcijas un atslēgšana no SWIFT ir tikai ziediņi, tāds kā ievads. Ekonomiskā stagnācija ir optimistiskais scenārijs Krievijas ekonomikai, tās iedzīvotāju algām un pensijām. Visticamāk, sāksies recesija daudzu gadu garumā. Šodien Krievijai ir salīdzinoši moderni ieroči, lai sevi aizsargātu. Bet rīt? To noteiks Krievijas ekonomikas stāvoklis. Tā ka Putins ir NOVĀJINĀJIS Krieviju. Un, iespējams, pat iedragājis Krievijas valstiskumu ne tik tālā nākotnē.

3.   Esat Latvijas krievvalodīgais iedzīvotājs? Putina agresija ievērojami palielinās jau tā milzīgo neuzticību pret jums no latviskās iedzīvotāju daļas. Populistiskie Latvijas politiķi jau pilnā sparā sacenšas, kā iegūt maksimālu politisko labumu no šīs situācijas. Galdā liktas jau iniciatīvas par krievu skolu slēgšanu, Pārdaugavas pieminekļa nojaukšanu utt.

Paldies Putinam par to!

Un vispār, pēc 24. februāra jūs nopietni gribat latviešiem stāstīt, ka viņi nebūs NĀKOŠIE?? Ka Krievijas prezidenta megalomaniakālais projekts par Krievijas impērijas atjaunošanu apstāsies Ukrainā?! Ja tā, tad nesūdzieties, ka būsiet politiski izolēti aiz tādām "sarkanajām līnijām", par kurām iepriekš pat nesapņojāt!

Jūs joprojām cienāt Putinu? Nelasiet tālāk.

Ja ar jūsu vērtībām un veselo saprātu viss ir kārtībā, tad ir arī labās ziņas. Šajā krīzē ir iespēja - uz kopīgām vērtībām un veselā saprāta pamata saliedēt lielu daļu Latvijas sabiedrības. Un ir diezgan daudz politiķu, kuri ir patiesi ieinteresēti saliedēt, nevis šķelt. Bet ir arī tādi, kuriem ir izdevīgi šķelt. Pēdējie ļoti labprāt vēlētos šodien parādīt, ka gandrīz visi krievvalodīgie ir Putina piekritēji, - neskatoties uz visiem viņa noziegumiem. Šodien ļoti svarīgi ir neļaut viņiem to izdarīt.

Jo vienotība uz kopīgu vērtību pamata mums šodien ir ļoti nepieciešama. Valsts ekonomiskajai attīstībai. Jo tā būs ļoti vajadzīga, turklāt jau pavisam tuvā nākotnē.

Izvēle ir mūsu rokās. Izvēlēsimies NĀKOTNI!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...