Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vladimirs Putins ir noziedznieks

Vjačeslavs Dombrovskis
01.03.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dārgie draugi, ir pienācis laiks runāt tieši, nevis aplinkus. Pārāk ilgi esam bijuši gatavi saprast un piedot, pārāk ilgi negribējām redzēt notiekošo, ļāvām sevi apmānīt. Līdz pienāca 24. februāra rīts.

Mana un vēl vecāka paaudze droši vien atceras šīs rindas:

Ровно в четыре часа

Киев бомбили,

нам объявили

Что началася война.

Visus šos gadus ar izpratni esmu attiecies pret latviešu bailēm par Krievijas draudiem, taču neuztvēru tās nopietni. Es neticēju, ka tas, kas notika 24. februārī, vispār ir iespējams.

Un es zinu, ka daudziem no jums joprojām ir grūti noticēt notiekošajam. Krievija ir agresorvalsts, kas uzsāka karu pret Ukrainu, pret brāļu tautu! Ne katra psihe to var izturēt. Daudzi no jums atsakās tam ticēt, meklē izeju, lai nebūtu jāizjūt milzīgs kauns, lai nesajuktu prātā no šīs atziņas.

Kādu laiku var slēpties noliegumā, Krievijas federālo TV kanālu melos un pasakās. Taču agri vai vēlu apskaidrība atnāks ikvienam. Tas ir tikai laika jautājums.

Ja vēl neesat tam gatavi, ja šī sāpe vēl nav parsāpēta, tad tālāk nelasiet.

1. Vladimirs Putins ir noziedznieks.

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Kriminālkodeksa 353. pantu "par agresīva kara plānošanu, gatavošanu, izvēršanu un vešanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem".

Putins sagatavoja, izveidoja un uzsāka agresīvu karu. Nav nekādu "bet", nav attaisnojumu. Vai atceries, kā bērnībā lasīja Majakovski  „kas ir labi un kas ir slikti"? Tad nu, lūk, saskaņā ar visām cilvēciskajām vērtībām un jēdzieniem karš ir SLIKTI!

2.   Jums sāp sirds par Krieviju? Tieši Putins ar savu rīcību ievilcis savu valsti kaunā un negodā. Uz daudziem gadiem, iespējams, turpmākajiem gadu desmitiem. Ja esat Krievijas iedzīvotājs, visai drīz sapratīsiet, ko tas nozīmē. Kad cilvēki citās valstīs atteiksies ar jums runāt, nosēdīsies tālāk nost no jūsu galdiņa. Un tas vēl nav viss.

Gandrīz visa pasaule uzgriezīs muguru Putina Krievijai. Sankcijas un atslēgšana no SWIFT ir tikai ziediņi, tāds kā ievads. Ekonomiskā stagnācija ir optimistiskais scenārijs Krievijas ekonomikai, tās iedzīvotāju algām un pensijām. Visticamāk, sāksies recesija daudzu gadu garumā. Šodien Krievijai ir salīdzinoši moderni ieroči, lai sevi aizsargātu. Bet rīt? To noteiks Krievijas ekonomikas stāvoklis. Tā ka Putins ir NOVĀJINĀJIS Krieviju. Un, iespējams, pat iedragājis Krievijas valstiskumu ne tik tālā nākotnē.

3.   Esat Latvijas krievvalodīgais iedzīvotājs? Putina agresija ievērojami palielinās jau tā milzīgo neuzticību pret jums no latviskās iedzīvotāju daļas. Populistiskie Latvijas politiķi jau pilnā sparā sacenšas, kā iegūt maksimālu politisko labumu no šīs situācijas. Galdā liktas jau iniciatīvas par krievu skolu slēgšanu, Pārdaugavas pieminekļa nojaukšanu utt.

Paldies Putinam par to!

Un vispār, pēc 24. februāra jūs nopietni gribat latviešiem stāstīt, ka viņi nebūs NĀKOŠIE?? Ka Krievijas prezidenta megalomaniakālais projekts par Krievijas impērijas atjaunošanu apstāsies Ukrainā?! Ja tā, tad nesūdzieties, ka būsiet politiski izolēti aiz tādām "sarkanajām līnijām", par kurām iepriekš pat nesapņojāt!

Jūs joprojām cienāt Putinu? Nelasiet tālāk.

Ja ar jūsu vērtībām un veselo saprātu viss ir kārtībā, tad ir arī labās ziņas. Šajā krīzē ir iespēja - uz kopīgām vērtībām un veselā saprāta pamata saliedēt lielu daļu Latvijas sabiedrības. Un ir diezgan daudz politiķu, kuri ir patiesi ieinteresēti saliedēt, nevis šķelt. Bet ir arī tādi, kuriem ir izdevīgi šķelt. Pēdējie ļoti labprāt vēlētos šodien parādīt, ka gandrīz visi krievvalodīgie ir Putina piekritēji, - neskatoties uz visiem viņa noziegumiem. Šodien ļoti svarīgi ir neļaut viņiem to izdarīt.

Jo vienotība uz kopīgu vērtību pamata mums šodien ir ļoti nepieciešama. Valsts ekonomiskajai attīstībai. Jo tā būs ļoti vajadzīga, turklāt jau pavisam tuvā nākotnē.

Izvēle ir mūsu rokās. Izvēlēsimies NĀKOTNI!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...