Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau pagājušajā plašākā atklātībā parādījās informācija par to, kā AS „Swedbank” ar savas toreizējās vadības ziņu un ar speciāli algotu palīgu veidota viltota dokumenta palīdzību savulaik veikusi naudas līdzekļu izkrāpšanu un piesavināšanos sevišķi lielos (2,5 mlj. eiro) apmēros no sava klienta R. M. Parta kontiem.

Pats noziegums veikts jau krietni senāk, kam sekoja vairāki tiesvedības procesi, taču sākotnējais lēmums, kas bija par labu AS „Swedbank”, vairs nebija mainīts. Netika uzklausīti nekādi argumenti, tostarp par viltotā dokumenta, uz kura bāzes tika īstenota visa krāpšana un sekojošā tiesvedība, ekspertīzes nepieciešamību, un 2021. gada 12. jūlijā tika pieņemts lēmums arī par tā paša gada aprīlī uzsāktā kriminālprocesa izbeigšanu.

Tajā brīdī kļuva skaidrs, ka AS „Swedbank” un tās interešu aizstāvis – bēdīgi slavenais advokāts Romualds Vonsovičs – ir ķērušies pie savām korporatīvajām saitēm un „sakārtojuši” lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Tikai, kā jau šādos gadījumos nereti notiek, kārtojot lietas, neviens nebija pacenties uzrakstīt motivētu lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu un paziņot to cietušajam.

Arī sūdzības izskatīšanu pēc būtības un iepazīšanos ar lietas materiāliem sākotnēji panākt neizdevās, vēl vairāk – policija apgalvoja, ka šādu tiesību R. M. Partam nemaz nesot. Tas pēc būtības jau bija pretlikumīgi.

Taču R. M. Parts negrasījās padoties cīņā ar krāpniekiem. Pateicoties šai apņēmībai, kā arī iekšlietu ministres Marijas Golubevas un viņas biroja darbinieku pretimnākšanai, prokuratūra pieņēmusi lēmumu, ka policijai ir jāatceļ pretlikumīgais lēmums.

Tāpat policijai tika uzdots pieņemt jaunu lēmumu par to, ka uzņēmējam ir tiesības iepazīties ar lietu, saņemt motivēto lēmumu un tiesības pārsūdzēt, kas arī pašlaik tas tiek darīts un process notiek. Tas nozīmē, ka ir izdevies lietu atkal atdzīvināt.

Vēl vairāk – par šeit notiekošajām lietām ieinteresējušies „Swedbank” galvenās bankas vadītāji Zviedrijā, savukārt bijušais AS „Swedbank” vadītājs Reinis Rubenis ir pametis savu amatu, tāpat AS „Swedbank” pārtraukusi sadarbību arī ar vēl padomju laikos nelabu slavu iemantojušo kolaborantu un „tantiņu notiesātāju”, advokātu Romualdu Vonsoviču.

Tāpat ir atklājies, ka AS „Swedbank” veikusi spiedienu uz Valsts policiju, ko atzinusi pati policija, – proti, aizvērt lietu nav bijusi viņu iniciatīva, tās bijušas tiešas norādes un spiediens „no augšas”. Un tas ir acīmredzams, dokumentāli pierādāms fakts, ka policija rīkojusies pēc prokuratūras norādījumiem.

Par to, kādu spiedienu AS „Swedbank” izdarīja uz prokuratūru un policiju (tieši uz izmeklētāju), ir savākts faktu apkopojums un dokumentāli pierādāmi materiāli, bet par to būs atsevišķs stāsts. Jau drīzumā R.M. Parts pats sniegs plašāku pārskatu par pašreizējo situāciju.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...