Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušajam padomju tiesnesim un komunistam, tagadējam advokātam un miljonāram Romualdam Vonsovičam un viņa dzīvesbiedrei, kādreizējai žurnālistei Baibai Strautmanei piektdien Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā neizdevās panākt, lai Jura Stukāna vadītās LR Prokuratūras apsūdzību Lato Lapsam „Kolaboranta” lietā – neslavas celšanā un vajāšanā - tiesa izskatītu aiz slēgtām durvīm, slēpti no sabiedrības.

Vēlmi, lai sabiedrība neko neuzzinātu par to, kā notiks tiesas proecess, prokuratūrai mēģinot pierādīt, ka R. Vonsoviču – izbijušu komunistu, padomju tiesnesi, jauno komunistu skolas aktīvistu, padomju politmasu darba veicēju – nedrīkst nodēvēt par padomju kolaborantu, R. Vonsovičs piektdien mēģināja pamatot gan ar bailēm par savu un savas ģimenes personisko datu izpaušanu, gan pat ar to, ka Lato Lapsam esot... ieroča glabāšanas un nēsāšanas atļauja.

Tomēr tiesa noraidīja gan šo R. Vonsoviča vēlmi, gan arī viņa lūgumu, lai pierādījumiem lietā nekādā gadījumā netiktu pievienoti Nacionālā arhīva dokumenti saistībā ar viņa iestāšanos Padomju Savienības Komunistiskajā partijā un darbību tajā, kas ir oficiāli noslēgusies tikai 1990. gada pavasarī. Tieši pateicoties dalībai kompartijā, R Vonsovičs savulaik kļuva par gados visjaunāko Latvijas PSR Augstākās tiesas tiesnesi.

Savus asos iebildumus pret šo dokumentu pievienošanu lietai R. Vonsovičs mēģināja pamatot ar to, ka „visi tiesneši” savulaik esot bijuši spiesti iestāties PSKP (saskaņā ar vēsturnieku datiem tā nav taisnība), ka viena šāda bijusi PSKP biedre strādājot arī Vidzemes priekšpilsētas tiesā, par citām tiesām nemaz nerunājot, un ka viņš pēc tam esot strādājis arī Latvijas Republikas tiesu sistēmā.

Nepieļaut šo dokumentu pievienošanu lietai nesekmīgi lūdza arī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors Kaspars Andruškins, kurš paziņoja, ka lietā esot dokuments no Satversmes aizsardzības biroja, ka R. Vonsovičs neesot sadarbojies ar Latvijas PSR „Valsts drošības dienestu” (acīmredzot domāta VDK). Ar to esot pilnīgi pietiekami.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā, kurā prokuratūra cenšas pierādīt, ka grāmatā „Kolaborants” un saistītajās publikācijās atrodamie izteikumi, ka R. Vonsovičs bijis “kolaborants”, “padomju okupācijas varas palīgs un līdzskrējējs”, “padomju kolaborants”, “uzticamais padomju varas kolaborants” un “viens no kolaborantu sugas”, esot publicēti, „apzinoties, ka rakstos minētie fakti ir apkaunojoši un neatbilst īstenībai”, notiks 17. jūnijā.

Pie šādas nostājas, faktiski kopējot R. Vonsoviča iesniegumos minēto, prokuratūra turas, neraugoties uz to, ka grāmatā „Kolaborants” publicēti vairāki desmiti spriedumu, kurus taisījis padomju tiesnesis, komunists R. Vonsovičs un ar kuriem cilvēki notiesāti par tādiem padomju varas skatījumā noziedzīgiem nodarījumiem kā mēģinājumi pārdot kostīmus, nopirkt valūtu, nestrādāt pastāvīgā darbā un pat apgānīt Latvijas PSR karogu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...