Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdien, 8. septembrī pulksten 11.00 Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpinās izskatīt Jura Stukāna vadītās LR Prokuratūras apsūdzību Lato Lapsam „Kolaboranta” lietā: Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors Kaspars Andruškins mēģinās pierādīt, ka bijušais padomju tiesnesis un aktīvais komunists, tagadējais advokāts un miljonārs Romualds Vonsovičs neesot bijis padomju okupācijas varas kolaborants. Uz pratināšanas turpinājumu būs jāierodas gan pašam R. Vonsovičam, gan viņa dzīvesbiedrei, kādreizējai žurnālistei Baibai Strautmanei: prokuratūras ieskatā bijušais komunists esot cietis no neslavas celšanas un viņi abi – no vajāšanas.

Tikmēr iepriekšējā tiesas sēdē izrādījās, ka R. Vonsoviču ir smagi aizskārusi ne tikai nosaukšana par padomju varas kolaborantu, bet arī… salīdzināšana ar klitoru. Advokāts mēģināja panākt, lai tiesas materiāliem tiktu pievienota intervija ar L. Lapsu, kurā, kā iesniegumā bija minējis R. Vonsovičs, „Lato Lapsa mani salīdzināja ar klitoru”.

“Izrādās, ka tagad šādu padomju okupācijas varas kolaborantu publiski nosaukt par kolaborantu - tas Latvijas Republikas prokuratūras izpratnē ir noziegums, neslavas celšana un vajāšana. Pēc analoģijas ar Krievijas atgadījumu varētu teikt: klitors pilnā nopietnībā sūdzas policijā par to, ka kāds tam ir cēlis neslavu, jo publiski nosaucis viņu par to, kas viņš ir, — par klitoru, un prokuratūra, tieši tāpat kā Krievijā, dara visu iespējamo un pat neiespējamo, lai klitora nosaukšana par klitoru tiktu atzīta par noziegumu,” – kolaboranta R. Vonsoviča iesniegumā bija minēts šis intervijas fragments.

Tiesa, kā jau iepriekš norādījuši asprātīgi Pietiek lasītāji, nav īsti saprotams, kura vārda „klitors” nozīme ir tik smagi aizskārusi bijušo komunistu un padomju tiesnesi, jo šis vārds tiek izmantots arī baznīcas terminoloģijā un nozīmē nebūt ne to, kas acīmredzot ir bijis prātā R. Vonsovičam. Savukārt kāds Pietiek lasītājs maija vidū ir publicējis šādas atmiņas par vārda „klitors” izmantošanu:

„Mans čoms - kaimiņš, piemēram, savu suni ir nosaucis par klitoru. Esot skanīgs vārds un burti vajadzīgie esot "r", "o" un "t" - tā viņš komentē savu izvēli. Viņam patīk suni dresēt, un tad tik visu dienu no kaimiņa sētas skan - "klitor, sēdēt", "klitor, gulties". No sākuma bija dīvaini, bet tagad jau esam pie tā pieraduši.

Visamizantākās situācijas izveidojās vakaros, kad kaimiņa sieva iet ārā uz ielas Klitoru saukt mājās. Viņa ir tāda, nu, kā lai saka... ar Viņķeles krūtīm, lielu dekoltē, izspūrušiem matiem un mūždien augstpapēžu špiļkās staigā. Un tad nu iztēlojieties - tāda dāmīte skrien pa rajonu, munštuks vēl zobos un kliedz pilnā balsī (viņa krieviete): "Kļitors, Kļitors, Kļitors!"”

Tāpat, kā var noprast no R. Vonsoviča iesnieguma, viņu aizskāris arī tas, ko viņš pats uzskata par viņa „nosaukšanu par prostitūtu”, kas pierādot „to, ka apsūdzētais klaji pārkāpj vispārpieņemtas uzvedības un sadzīves normas”. Patiesībā gan, kā redzams no klātpievienotā intervijas fragmenta, kolaborants R. Vonsovičs tomēr nav nosaukts par prostitūtu, bet ir izmantots tēlains salīdzinājums, - L. Lapsa irizteicies: “Jābūt milzīgai nekaunībai, lai prostitūta tiesā mēģinātu pierādīt, ka nav prostitūta.”

Bijušajam padomju tiesnesim un komunistam tiesu par to, cik nozīmīgas ir šīs L. Lapsas intervijas un klitoru un prostitūtu pieminēšana viņa sakarā, pārliecināt neizdevās. Tiesa pagājušajā sēdē noraidīja R. Vonsoviča un viņa aizstāvja Uģa Grūbes lūgumu pievienot lietas materiāliem abas šīs intervijas. Šodien R. Vonsoviča nopratināšana turpināsies.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...