Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Vulgaritātes megatonnas

Arturs Priedītis
04.03.2017.
Komentāri (30)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

čoms

09.03.2017. 10:45

Ko var gribēt no ļaudīm,kuru ideāli ir lembergi,brigmaņi,ziedoņi un tamlīdzīgi jaunlaiku latvju lāčplēši.

Atbildēt

S.S.

08.03.2017. 16:33

Man liekas, ka latvieši sāk par sevi kaunēties. Vai ir tā, ka latvieši kaunās par savu neattīstību?

Atbildēt

Jānis

06.03.2017. 18:09

»

Bet

es atvainojos! Katrs kasa to, kas viņam niez! Es nevienu brīdi neiedomājos par alkoholu. Autoram laikam smagas paģiras, ja tādas pretīgas asociācijas. Man gan šķita, ka tie ir mūsu kultūras zelta grami


Laimīgs latvietis, kuram 100 g neatgādina alkoholu. Bet šitais latvietis ir ne tikai laimīgs, bet arī latviski stulbs, jo nav ar galvu izlasījis darbu un vēlās tikai noriet autoru, jo pats pieder pie letiņu mēsliem.

Atbildēt

Bet

06.03.2017. 18:03

es atvainojos! Katrs kasa to, kas viņam niez! Es nevienu brīdi neiedomājos par alkoholu. Autoram laikam smagas paģiras, ja tādas pretīgas asociācijas. Man gan šķita, ka tie ir mūsu kultūras zelta grami! :))

Atbildēt

kaķa smiekli

06.03.2017. 13:37

Neapšaubāmi, tādā gadījumā nosaukums „Kilograms kultūras” neizraisa pretestību. Gluži pretēji – liekas „foršs” un „stilīgs”.
----------------------------
un "seksīgs", bez tā taču nekur :)
Bet, ja nopietni, piekrītu Priedītim. Lētums un vulgaritāte lien no katra stūra

Atbildēt

Mākslas tirgus

06.03.2017. 10:57

Māksla tiek tirgota gramos un kilogramos, parazitējot uz aizspriedumiem, kas tautai varētu kalpot par ēsmu uz āķa. No otras puses, un, pat A.P. nav patiesības monopols, pasironija vairāk biedrojas ar inteliģenci ne -ar pasapmierinātību un autismu.

Atbildēt

Veiksmīgi

06.03.2017. 10:48

Autors funkcionējoso terminu "nemateriālā kultūra" aizstājis ar apzīmējumu -garīgā kultūra. Jāatzīst, ka no vārda -garīgs intelektuālie funkcionāri vairās kā velns no krusta.

Atbildēt

vecmamma

06.03.2017. 06:57

»

!

labak kompi ar lielu ekranu,nevis meligu tv ekranu


Laikam gan, jums taisnība. Vienīgi, kompi varbūt var hakeri sačakarēt?

Atbildēt

Bulvāra Liepiņa

06.03.2017. 01:00

Atvainojos, pārtrūka :)
Vārds Olimpiada vai Revolucija arī ir bijuši stipri īpatni.

Atbildēt

Bulvāra Liepiņa

06.03.2017. 00:57

Cien. A.P., uzstādot diagnozes, vajadzētu arī papētīt, kādi ir šo slimību cēloņi, un pie viena, vai ir ētiski slimniekus nievāt? Viens un varbūt galvenais kaišu cēlonis ir dzīvošana piesārņotā pilsētas gaisā. Ja ņem vērā, ka galvenie vadības orgāni diendienā uzturas visvairāk piesārņotajā pilsētas centrā, tad ko var gaidīt...
Runājot par neparastiem personu vārdiem - nu nevar taču cilvēki visus terminus tik labi pārzināt, kā cien. Priedīša kungs, vienkāršākiem ļaudīm gadās arī misēties, arī tik populārs vārds kā Ģirts lietuviešiem nozīmējot - dzēris. Un vārds Olimpi

Atbildēt

Re kā

05.03.2017. 21:59

Diagnoze
Eiropeīdu degradācija, saprotams, nevar iztikt bez konkrētas diagnozes, raksturojot garīgā pagrimuma pārņemtās ļaužu masas. Iespējams, diagnoze būs daudzpusīga, aptverot gan neirastēniju un histēriju, gan debilitāti un šizofrēniju. Visticamākais, nākas attaisnot, saprast un slavēt tos vecākus, kuri saviem bērniem izvēlās vārdu „Daunis”, kā tas notiek latviešu aprindās. Dauna slimība arī būs viens no diagnozes variantiem. Visjaunākajā laikā viens no spilgtākajiem piemēriem eiropeīdu degradācijā ir masveidīgā mānija visās savas dzīves likstās vainot Krieviju, krievus, V.Putinu. Šī mānija ir sastopama ne tikai latviešu vidē. Neapšaubāmi, tā tāpat kā jebkura cita mānija neliecina par skaidru un garīgi veselu prātu. Var liecināt vienīgi par nepieciešamību mānijas autoriem izvēlēties kādu no diagnozes variantiem. Degradācija strauji progresē. Taču par laimi vēl ir normālu eiropeīdu slānis, kas ir spējīgs ne tikai racionāli konstatēt degradāciju, bet arī pret to publiski vērsties. Latvijā tāds slānis ir niecīgs, gandrīz nemaz nav praktiski jūtams. Bet par to nav jābrīnās. Degradācija visrezultatīvākā noteikti būs garīgi vājāk attīstītās populācijās. Tas ir loģiski.

Atbildēt

Es

05.03.2017. 19:58

Diezgan jau šķērmīga didaktiski moralizējoša paskvila par nezin ko. Nožēloju, ka sāku lasīt, šis grafomāns ir manāmi aizrāvies.

Atbildēt

vecmamma

05.03.2017. 15:03

Nu, jā... Prasīju savam mazdēlam (15 g.v.) - varbūt man nopirkt jaunu televizoru, šis sācis tā miglaini rādīt?
Viņa atbilde - priekš kam?

Atbildēt

ansis

05.03.2017. 15:02

vai neveiksminieks, kurš sarakstīja šo rakstu pats kaut ko savā dzīvē ir sasniedzis? vecīt laiki mainās, tavu Raini vairs nelasa,piedod draugs, bibliotēkās sarūk rindas arī pēc viņam līdzīgiem autoriem

Atbildēt

frend

05.03.2017. 10:16

Hei , vai kāds vel skatās tv ? Re ku citāc:

TELEEKRĀNI

televīzijas
centra
taustekļi
o
es jums
piekrītu

lieliski noskatāmie
redziet kā viņi mūs
pēta

cik
mēs esam
rāmi
o
nohipnotizētie
homo TV

tikai kobra var
kaut
ko

tik
necilvēciski
apbrīnojamu

(Viks 1977)

Atbildēt

VB

05.03.2017. 07:59

Autors te laikam grib pacelt jautājumu, vai tādu parādību kā kultūra visp. var mērīt kvantitatīvi, tipa, gramos, kilogramos, vatos, džoulos, metros, naudā etc. Bet kāpēc nevar, ja nekā labāka nav pie rokas, kā parasti ar nesaka - grafomānija.

Atbildēt

!

05.03.2017. 07:18

sorositu degradacijas izrades kilograms.

Atbildēt

janis

05.03.2017. 00:34

Esot bijis tā,ka,,tagad katrā lauku ciemā paši vēlē savu miss..."
Vārdu sakot,kad nevar vai nav ko teikt,tad ir jāāktās.

Atbildēt

Grīdas draudzenes, draugi

04.03.2017. 22:51

Patiesi, Artur, Latvijā vairs diez vai ir teātri, kuros pa grīdu neviļātos seksuālie kadri, plikie, pusplikie, pustrakie, pīpmaņi, "100" gramu lietotāji, citas perversijas.

Starp citu - partijas, kuras nokrotizē pervesijas, gejus un lesbietes - krīt cauri vēlēšanās, Ko tas nozīmē - tā jau masveidīga parādība.

Drīz pieprasīs laulības arī ar suņiem un citiem dzīvniekiem.

Atbildēt

hm

04.03.2017. 21:39

Pieņemot, ka kultūra ir tā, kas izskaidro valdošo ideju (un ne tikai valdošo, bet arī jebkuru citu) plašām tautas masām, tad steigšus jāmeklē idejas.
Kādas idejas šodien mums aktuālas? Nauda, nauda, nauda, kaut pār līķiem! Viss pārējais pakārtots.
To arī parāda gan aprakstītie , gan neminētie konkursi, pasākumi, saieti ...
Ja karalis pliks, ko var gribēt?


Atbildēt

gunča

04.03.2017. 20:43

Precīzi teikts. Visa tā , atvainojiet, TV siekalošanās ap tirgus svara elementiem ir dzeltenās
preses izpausmes. Nav nekādu šaubu , ka galvenais mērķis ir publikas piesaistīšana šova pasākumam, kuram ar kultūru ir visai sekla saistība.

Atbildēt

2 mm izteiksmes gaumes

04.03.2017. 19:56

»

Neiedziļinoties detaļās

Te piemēri - tas pats notiek "mākslā


nu konkrēti šajā video ir ļoti uzskatāmi parādītas postmodernisma tendencies un ar saprotamu sašutumu, un kas atšķirīgi no AP, bez savas tautības noniecināšanas.

Likums par līdzīgo pievilkšanos attiecas uz Priedīti: kas pats esi, to arī apkārt redzi !!

Atbildēt

Alita

04.03.2017. 19:08

A.P. ir izdevušies interesanti izteicieni - "tā slāņa vulgaritāte, kas gražīgi dīdās ( :-) ) ap mākslu" vai "vulgaritātes "emancipācija" ".
Par autoru, kurš kalpojis masu kultūrai visu radošo mūžu - ja viņš ir tas, ko es domāju, tad viņa labākie radošie gadi tomēr bija padomju laikā, vai ne?

Atbildēt

interesanti, patiešām

04.03.2017. 18:34

C.: "Tas neattiecās burtiski tikai uz dažiem Rīgas žurnālistiem, kuri internetā ir izveidojuši savu informācijas pārraides platformu un saglabā cienījama profesionāļa seju."
-------

Konkrēti?


C.: "Taču sarakstā ir viens autors, kurš ir kalpojis masu kultūrai visu radošo mūžu. Viņa praktizētie žanri ir tipiski masu kultūras žanri ar stabilu vulgaritātes auru. Savukārt ar postmodernisma mākslu citētajā sarakstā draudzējās divi cilvēki. Viens no viņiem ir pat sava veida korifejs latviešu postmodernisma kloākā."
-------

Konkrēti?

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

04.03.2017. 16:21

»

Neiedziļinoties detaļās

Ar TV palīdzību tiek ievēlēti valsts vadītāji, ko cilvēki ēdīs, ko ģērbs, ko domās...


Te piemēri - tas pats notiek "mākslā"
https://youtu.be/ANA8SI_KvqI

Atbildēt

A.P.

04.03.2017. 16:17

Latviešiem būtu morāli un materiāli nesalīdzināmi vieglāka dzīve, ja viņi savas vērtības nostiprinātu juridiski. Tāds ceļš ir loģisks. Precedents jau ir sastopams. ASV likumdošanā ir noteikts, ka valsts prezidentam un viceprezidentam nevar būt interešu konflikts. No tā pašlaik ļoti iegūst D.Tramps, kurš no 80.gadiem tirgo savu brendu “TRUMP”. Kļūstot par valsts prezidentu (un nonākot interešu konfliktā), viņa ienākumi manāmi pieaug; no viņa impērijas 515 firmām nosaukumā “TRUMP” ir 268 firmām. Taču nekāds sods nav paredzams. Tā ir juridiski noteikta iespēja gūt kolosālu peļņu, ieņemot valsts amatu. Valsts vienmēr ir tautas spogulis. Naivi ir izlikties, ka valsts var būt labāka par tautu. Konstitūcijā (piem., preambulā) ir jāieraksta: “Mēs, zagļu un stulbeņu tauta, par savām lielākajām vērtībām uzskatām noziegumu brīvību, perversiju, vulgaritāti, šarlatānismu, pseidozinātni, bet nevis izglītotību, inteliģenci, civilizētību. Masu kultūra un postmodernisms ir latviešu garīgā barība un šīs barības piegādātāji ir latviešu elki, simboli, paraugmodeļi.” Ja tas tiktu nostiprināts juridiski, tad atkristu visdažādākās kolīzijas starp godīgajiem un gudrajiem no vienas puses un negodīgajiem un muļķiem no otras puses. Tad nebūtu vajadzīgs portāls „pietiek”; nebūtu vajadzīgs „tautas tribunāls”, nebūtu jāmocās ap VVF, Mūrnieces nelietībām, nebūtu jāizsmej Šadurskis, Sarkanmatainā Tumsonība, ideāli aprobežotais ģenerālprokurors, nebūtu jākaunās par dauniem deputātiem, Lielo Bandu, Astoņkāji, Akadēmisko Bandu, zagļiem un blēžiem pašvaldībās. Tad Valsts policijas apkrāpšana, armijas apkrāpšana, “satori” finansēšana būtu normālas izdarības. Pat grūti visu aptvert, kas atvieglotu tautas dzīvi, ja tiktu izmainīta konstitūcija atbilstoši reālajiem procesiem latviešu populācijā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

04.03.2017. 16:16

Ar TV palīdzību tiek ievēlēti valsts vadītāji, ko cilvēki ēdīs, ko ģērbs, ko domās...
Nevis TV tiek attēlota dzīve, bet drīzāk dzīve attīstās tā kā lietas tiek attēlots TV. To ir pierādījuši pētījumi.
Kultūras degradācija notiek apzināti. Tā ir politika. Vērtēsanas komisijās nejauši nonāk tieši tie cilvēki, kuri piemēram aizstāv pedarastizāciju, saistīti ar tādiem perēkļiem kā satori.
Rekur uzskatāmi piemēri par kultūras degradāciju daudz plašākā mērogā
https://youtu.be/lyLUIXWnrC0

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...