Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

“Welcome to Hell”!

Ex-seržants*
25.07.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ja kāds vēl nezina, tad es esmu tas pats “Vāgners”. Vairums no jums mani pazīst, un vairumu no jums es pazīstu personīgi. Liels paldies Jums par padarīto darbu, pateicoties tam, b…n, “Vāgnera” vārds ir izskanējis pa visu pasauli. Priekšā mums stāv jauns etaps. Tās nav beigas, bet gan sākums visnozīmīgākajam darbam pasaulē, kas tiks paveikts ļoti drīz. Nu tad welcome to hell!”

Šis ir fragments no vāgneriešu militārā komandiera Dmitrija Utkina video uzrunas savas noziedzīgās organizācijas biedriem, kuri bija piekrituši doties uz Baltkrieviju pēc neveiksmīgā dumpja. Jāpiezīmē, ka līdz šim šis subjekts publiskā telpā nebija sastopams, tur pamatā sprēgāja “Putina pavārs” Prigožins. Nelielu ieskatu par Utkinu ar segvārdu “Vāgners” var iegūt šeit - https://news.zerkalo.io/world/36596.html.

Turpat arī Prigožins piebalsoja (kā nu bez viņa), izsakot cerību, ka vāgnerieši padarīs Baltkrievijas armiju par otro spēcīgāko pasaulē. Tad jau sanāk, ka savu rīkļu rāvēju bandu pavārs uzskata par pirmo spēcīgāko armiju un sevi vismaz par Klauzevicu, ja ne par Bonapartu.

Patiesībā vāgneriešu kaujas spējas, pateicoties Prigožina kontrolētajiem medijiem, maigi izsakoties, ir stipri pārspīlētas. Darboties kā triecienvienības vada vai rotas sastāvā ar artilērijas un smagās bruņutehnikas atbalstu, vienlaikus ciešot nesamērīgus zaudējumus, - tie ir viņu griesti. Lai noietu 30 km Bahmutas virzienā vāgneriešiem bija nepieciešams gandrīz gads un Bahmutu pilnībā tā arī neieņēma (virsotnes ap Bahmutu palika ukraiņu kontrolē).

Tad, kad viņu militārajiem komandieriem kļuva skaidrs, ka briest s…di, jo draud operatīvais aplenkums, sākās uzbraucieni armijas vadībai par it kā nepietiekamo apgādi, kas bija meli, un pozīcijas tika pamestas bez atļaujas no armijas vadības. Kā atzīst pats Prigožins, kritušo vāgneriešu skaits kaujās pie Bahmutas sasniedz 20 tūkstošus.

Pēc “feikā” dumpja izgāšanas daļa vāgneriešu parakstīja līgumu ar Krievijas BS, daļa izklīda, bet pārpalikušie devās uz Baltkrieviju “veidot Baltkrievijas armiju par otro spēcīgāko”. Jāpiezīmē, ka viss vāgneriešu rīcībā esošais smagais bruņojums tika nodots Krievijas armijai. Saskaņā ar Belarusian Hajun Project sniegto informāciju uz 23.jūliju vāgneriešu skaits bāzē pie apdzīvotās vietas Osipoviči (100 km uz DA no Minskas) sasniedza 3450-3650 cilvēku. Par to, ka šī pārdislokācija tiek veikta ar Kremļa svētību, šaubām nevajadzētu būt. Kādi tad varētu būt Kremļa plāni šajā pasākumā?

Ir vairākas versijas. Viena no tām - veikt provokācijas “zaļo cilvēciņu” stilā NATO dalībvalstīs, kurām kopīga robeža ar Baltkrieviju (Polija, Lietuva, Latvija) ar mērķi pārbaudīt NATO rīcībspēju. Šajā gadījumā Kremlis varētu tēlot nevainīgo, savukārt Lukašenko žēlotos, ka nespēj kontrolēt šo bandu. Mājienu uz šādu lietu kārtību Baltkrievijas diktators jau ir devis savas vizītes laikā Maskavā, 23.jūlijā tiekoties ar Putinu.

Citāts: "Может быть, и не следовало говорить. Но скажу, что нас начали "напрягать" вагнеровцы. Просятся на запад: "Разрешите нам!" Я говорю: "Вам зачем на запад туда?" Ну и в тихую… Мы же контролируем, что происходит. - "Ну, сходим на экскурсию в Варшаву и Жешув". "А Жешув для них неприемлем. Когда они воевали под Артемовском, они же знают, откуда шла военная техника. У них вот это внутри сидит: Жешув - это беда. Конечно, я держу их в центре Беларуси, как договорились. Не хотелось бы туда их передислоцировать. Потому что у них настроения плохие. И, надо отдать должное, они знают, что происходит вокруг Союзного государства", - отметил Президент Беларуси.

https://president.gov.by/ru/events/peregovory-s-prezidentom-rossii-vladimirom-putinym-1690096358

Godīgi sakot, viss tas izskatās pēc iestudēta fufeļa, - kārtējais šantāžas un spriedzes radīšanas mēģinājums no Kremļa puses. Lukašenko ir pietiekoši izmanīgs un viltīgs, lai saprastu, ka šādai avantūrai var būt neprognozējamas sekas. Ja runa par Poliju, tad “ekskursija” vāgneriešiem būtu brauciens ar one way ticket un Utkina aicinājums welcome to hell šajā gadījumā būtu vietā.

Vājākais posms starp minētajām trīs valstīm ir Latvija, un noteicošais šeit ir “vates” īpatsvars, it īpaši pierobežas rajonos (“ultrapatriots” un pašreiz Krievijā apcietinātais Girkins-Strelkovs savulaik ieņēma Slovjansku ar 50 kaujiniekiem, balstoties uz vietējas “vates” atbalstu). Tāpēc papildu modrība par ļaunu nenāks.

Otra versija - atkal kodolšantāža. Jau labu laiku Kremlis runā par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā. Šantāžas naratīvs - vāgnerieši ir pārņēmuši kontroli par kodolieročiem, un mēs tur neko nevaram darīt. Atkal fufeļa piegarša. Ja tiešām šāda varbūtība tiek pieļauta, tad pilnīgi iespējams, ka pirmais lādiņš aizlidos uz Kremli vai Šoigu rezidenci. Tomēr lieta ir pārāk nopietna, lai šādu varbūtību ignorētu. Savulaik, kad Kremlis draudēja pielietot taktiskos kodolieročus Ukrainā, Rietumi lika saprast, ka Krievijas armija vienlaikus ar Kremļa žurkas bunkuru tiks iznīcināti ar konvencionāliem ieročiem. Līdzīgi ir jārīkojas arī šoreiz.

Slava Ukrainai un necilu galu krievu okupantiem!

* literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...