Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Laužot līdzšinējās svētku organizēšanas tradīcijas, steigā organizētajos Līvānu pilsētas 95 gadu jubilejas pasākumos tieši vēlēšanu nedēļā, ar kulmināciju vēlēšanu dienā 5.jūnijā, ir saskatāmas pazīmes priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem un administratīvā resursa izmantošanai, tādēļ Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Līvānu novada deputātu kandidāti vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) situācijas izvērtēšanai.

Par vēsturisku tradīciju Līvānos izveidojušies pilsētas svētki, kas vienmēr iepriekš tikuši rīkoti jūlija vidū – laikā, kad cilvēkiem ir aktīvā atvaļinājumu sezona. Pēkšņi uzzinām, ka pilsētas svētki stipri mainītā formātā, negaidot epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos, notiks pirmsvēlēšanu nedēļā – no 2021.gada 31.maija līdz 7.jūnijam.

Nenoliedzot pozitīvu iespaidu gādāšanas nepieciešamību cilvēkiem tik grūtajā pandēmijas laikā, tomēr rodas jautājums – kāpēc mainīta ilggadējā tradīcija rīkot pilsētas svētkus jūlija vidū, īpaši situācijā kad koronavīrusa Covid19 pandēmija negrasās atkāpties? Ja pat atsauce uz Līvānu dibināšanas datumu - 7.jūniju, kas iepriekš nav bijis būtisks, kādēļ svētki netiek organizēti īstajā jubilejas nedēļā no 7.- 13.jūnijam?

Arī pagājušajā gadā pilsētas svētki kā vienmēr tika plānoti jūlija vidū, diemžēl Covid -19 un epidemioloģiskie ierobežojumi neļāva svētkus sarīkot, un tie tika atcelti, vienlaikus paziņojot, tai skaitā sociālajā tīklā Facebook: tiksimies 2021.gada jūlijā – Līvānu 95.dzimšanas dienā!

Uzskatām, ka viens no sarakstiem – “Latvijas attīstībai”, kur no 18 deputātu kandidātiem lielākā daļa ir saistīti ar pašreizējo novada domi un/vai pašvaldības iestādēm, veic negodīgu priekšvēlēšanu kampaņu, kas izpaužas kā iespējami priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi, jo mūsu ieskatā viennozīmīgi priekšvēlēšanu aģitācijā prettiesiski tiek izmantots pašvaldības administratīvais resurss un finanšu līdzekļi. Negodīgā prakse rada ne tikai nevienlīdzīgus apstākļus  citu sarakstu kandidātiem, bet arī pamatotas šaubas par šādas rīcības tiesiskumu.

Tāpat cilvēku veicinoša pulcēšanās jāskata arī no epidemioloģiskā viedokļa un ar to saistītajiem riskiem. Ja ņem vērā, ka iepriekšējie pilsētas svētki tika atcelti epidemioloģiskās situācijas dēļ, tad jūlija vidū epidemioloģiskā situācija dēļ vakcinācijas tempu kāpinājuma visai ticami varētu būt labāka nekā šobrīd.

Mūsu ieskatā nav nekādu citu loģisku un ticamu iemeslu pilsētas svētku pārcelšanai uz pēdējo priekšvēlēšanu nedēļu ar masveidīgāko pasākumu organizēšanu 2021.gada 5.jūnijā, kas ir vēlēšanu diena, kā esošo pašvaldības amatpersonu neslēpta vēlme prettiesiskā veidā veikt priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašām vēlēšanām, turklāt izmantojot šim nolūkam neatļautus resursus – pašvaldības budžeta līdzekļus.

Tādēļ lūdzam Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroju tā kompetences ietvaros pārbaudīt, vai atsevišķu ar Līvānu novada domi cieši saistītu amatpersonu vai to grupas, kas veido kandidātu sarakstu “Latvijas attīstībai” Līvānu novadā, rīcībā nav noziedzīga nodarījuma/pārkāpuma sastāva.

* ZZS Līvānu novada deputāta kandidāte

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...