Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku no mājām tika izlikta 83 gadus veca II grupas invalīde, kura no Parex bankas nekādu aizņēmumu nebija saņēmusi.

Tādu gadījumu ir ļoti daudz, kad cilvēki, kuri nav ņēmuši nekādus aizņēmumus, tiesas ceļā tiek izlikti no sava mājokļa, jo šo cilvēku īpašumi tiek pārdoti izsolēs citu personu parādu segšanai, neņemot vērā Civillikuma 1934.un 1943.panta noteikumus, kas nepārprotami nosaka, ka nevis personas paraksts rada saistību atdot aizdevumu, bet aizdevuma saņemšanas fakts.

Jānorāda, ka likumdevēja vara Latvijā pieder Saeimai un tieši Saeima ir tā, kas var ierobežot banku un visādu citu aizdevēju patvaļu, kuras rezultāta simti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir spiesti pamest savu dzimteni.

83 gadus vecā II grupas invalīde un tūkstošiem citi, kuri tiek izlikti no mājām, cieš tieši Saeimas bezdarbības rezultātā.

Katrs izglītots latvietis ir lasījis Kārļa Skalbes literāro pasaku “Kaķīša dzirnavas”, kur pasakas galvenais varonis Kaķītis kļuva par upuri augļotājiem un pazaudēja savas dzirnavas, pārcieta dažādus pazemojumus, līdz nokļuva pie augstākā valdnieka, kurš viņa ciešanas izbeidza - atdeva dzirnavas un augļotājus padzina.

Latvijas realitāte ir tāda, ka tūkstošiem augļotāju upuru ir palikuši bez jumta virs galvas, un ar to vēl nepietiek, augļotāji ar tiesu varas palīdzību turpina savus upurus vajāt arī pēc mājokļa atņemšanas.

Eiropas Parlaments rezolūcijā „Par sociālajiem mājokļiem Eiropas Savienībā” (11.06.2013) ir norādījis, ka no mājokļa izliktiem iedzīvotājiem kredīti nebūtu jāmaksā. Dalībvalstīm vajadzētu novērst situāciju, kad no mājokļiem izlikti iedzīvotāji ir spiesti turpināt hipotekāro kredītu atmaksu, saka Eiropas Parlaments (EP) 11.06.2013. pieņemtajā rezolūcijā, kurā arī uzsver, ka ieguldījumi sociālajos mājokļos var palīdzēt Eiropai pārvarēt krīzi.

„Pienācīgas dzīvesvietas saglabāšana ir viena no būtiskākajām Eiropas iedzīvotāju raizēm. Daudzas ES mājsaimniecības saskaras ar situāciju, kad par mājokli jāmaksā līdz pat 40% no ikmēneša ienākumiem. Pienācīgs sociālo mājokļu piedāvājums var palīdzēt samazināt arī nekustamā īpašuma «burbuļu» risku»,” teica par paziņojuma izstrādi atbildīgā EP deputāte Karima Delli (Zaļie/EFA, Francija) debatēs pirms balsojuma.

Deputāti rezolūcijā aicina dalībvalstis novērst situāciju, kad no mājokļiem izlikti iedzīvotāji ir spiesti turpināt hipotekāro kredītu atmaksu.

Eiropas Komisijai un dalībvalstīm jārod risinājums ekonomikas krīzes un bezdarba visvairāk skarto iedzīvotāju problēmām, kas rodas, zaudējot mājokļus. Dalībvalstīm jācenšas visiem spēkiem rast alternatīvus risinājumus izlikšanai, uzsvērts rezolūcijā.

Arī Latvijā ir pēdējais laiks sākt piemērot šo rezolūciju.

Deputāti, kāpēc Jūs neesat izmantojuši sev dotās tiesības un iespējas apturēt iedzīvotāju izlikšanu no mājokļiem, īpaši to iedzīvotāju, kuri ir ar invaliditāti, maziem bērniem, pensionāri, mazturīgi, slimi?

Iespējams, ka esat apsolījuši saviem vēlētājiem rūpēties tikai par augļotājiem un savvaļas dzīvniekiem, bet tomēr nevajadzētu aizmirst savu svinīgo zvērestu Latvijas tautai. Latviju nevar saukt par neatkarīgu un demokrātisku valsti, ja noteikumus diktē augļotāji un iedzīvotāji ir spiesti bēgt no savas valsts.

Ja esat piemirsuši, kas rakstīts Kārļa Skalbes literārajā pasakā “Kaķīša dzirnavas” un neesat iepazinušies ar Eiropas Parlamenta rezolūciju „Par sociālajiem mājokļiem Eiropas Savienībā” (11.06.2013), tad ir pēdējais laiks to izdarīt un sākt patiesi kalpot Latvijas iedzīvotāju, nevis augļotāju (banku) interesēm.

An error has occured