Menu
Pilnā versija

Kā strādā mafija

Pietiek lasītājs · 22.09.2020. · Komentāri (1)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Svētdien noklausījos un noskatījos, kā neizdevies Latvijas Futbola federācijas vadītājs un neveiksmīgais provinces advokāts, pašlaik iekšlietu ministra amatu ieņemošais Sandis Ģirģens melo par savu rīcību pēc tam, kad kļuva zināms par viņa it kā pārraudzītās, bet faktiski piesegtās Valsts robežsardzes vadītāja Gunta Pujāta aizturēšanu un atzīšanu par aizdomās turēto.

Šis ir precīzi tas, ko S. Ģirģenam jautāja un ko viņš svētdien atbildēja TV3.

Jautājums: Ko jūs runājāt ar ģenerālprokuroru pēc Pujāta kunga aizturēšanas?

S. Ģirģens: Es jums varu pateikt tikai to, ka šodien ir atcelts lēmums par Pujāta kunga aizdomās turētā statusu un Pujāta kungs dotajā brīdī ir atjaunots savā amatā.

Jautājums: Bet ko jūs runājāt ar ģenerālprokuroru Stukāna kungu tajā dienā, kad aizturēja Pujātu?

S. Ģirģens: Es publiski paudu savu nostāju, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 14. pantu, ja ir uzsākts kriminālprocess pret augsta ranga amatpersonām, tādā gadījumā procesam ir jābūt ātram, tiesiskam, ja apstiprinās aizdomas, visīsākajā termiņā jānonāk tiesā.

Jautājums: Vai jūsu viesošanos pie ģenerālprokurora Stukāna tajā brīdī nevar uzskatīt kā politiskā spiediena izdarīšanu?

S. Ģirģens: Kurā brīdī es viesojos, un kur mēs esam runājuši par šo jautājumu?

Jautājums: Es saprotu, ka jūs esat bijis pie Stukāna kunga pēc Pujāta kunga aizturēšanas?

S. Ģirģens: Absolūti nē, tā ir jūsu neapstiprināta informācija.

Jautājums: Tad jūs noliedzat?

S. Ģirģens: Es neesmu runājis ar ģenerālprokuroru pieņemt vienu vai otru lēmumu, tas būtu prettiesiski.

Jautājums: Bet jūs vispār esat runājis ar viņu?

S. Ģirģens: Tad vēlreiz saku, pēc Pujāta aizturēšanas neesmu ticies ar ģenerālprokuroru tādā izpratnē, kā jūs domājat, lai ietekmētu procesu. Iekšlietu ministram nav tiesības ietekmēt kriminālprocesu, tas, ko esmu lūdzis prokuratūrai, caur publisko telpu, ka uzraugošajam prokuroram ir jādod skaidra procesuāla nostāja, vai apstiprinās aizdomas vai ne.

Realitāte ir tāda, ka cilvēks, kurš pārzina visas iekšlietu sistēmas darbu un par to it kā atbild, publiski izlokās un melo. Ja kādam ienāks prātā pārbaudīt Ģenerālprokuratūras apmeklētāju žurnālu, tur būs atrodams S. Ģirģena vārds.

Šis apmeklējums notika pēc G. Pujāta aizturēšanas, un jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns, kurš apgalvo, ka to lāga neatceroties, protams, melo tieši tāpat kā iekšlietu ministrs. Visu viņš atceras – bet par šādām sarunām mafijas aprindās nav pieņemts kādam stāstīt tālāk,

Kas tālāk? G. Pujātam bēdīgi slaveno advokāti Allu Jurašu „piespēlēja” viņas oficiālais vīrs Juris Jurašs kompānijā ar savu bijušo KNAB kolēģi Signi Boli, kura tagad Iekšlietu ministrijā „pieskata” S. Ģirģenu tāpat kā G. Pujāta priekšgājēja, robežas izbūves kriminālprocesā aizdomās turētā ģenerāļa Normunda Garbara sieva, kura ir ministra biroja sekretāre. Un, lūk, rezultāts – G. Pujāts ir atjaunots amatā, bet Iekšējās drošības biroja vadītāja dienas amatā ir skaitītas. Tā, lūk, strādā mafija.

Vai kaut vienam ir kaut mazākā cerība, ka cīņā ar šo ģenerāļu, drošībnieku un politiķu mafiju, kas barojas no būvnieku karteļa un līdzīgas naudas, var uzvarēt tie, kuri virza šo kriminālprocesu? It īpaši, ja, kā izskatās, šajā mafijā ir ļoti labi iejuties jaunais ģenerālprokurors? Un tagad šī mafija solās atklāt advokāta slepkavību...

An error has occured