Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc ABLV bankas krīzes un valdības, kā arī FKTK darbībām saistībā ar vēlēšanos izskaust riskantos klientus, tostarp veiktajām likuma izmaiņām daudzas bankas ir krietni samazinājušas savu klientu portfeli un darbinieku skaitu. Tomēr ir dažas bankas, kuras šādus soļus nav spērušas, tostarp, lasot kārtējo rakstu par banku sektoru, atmiņā nāk šis raksts.

Banka ar vislielāko čaulas kompāniju skaitu ir bijusi kādā "Rigensis bank", kas nav dzirdēta, mēģinot uzzināt kaut ko vairāk esmu konstatējis šādu rakstu http://www.db.lv/zinas/99-as-rigensis-bank-klientu-perna-gada-nogale-bija-nerezidenti-473738, - ka tā ir banka, kurai praktiski visi klienti ir nerezidenti. Dīvaini ir arī tas, ka par šo banku ne no FKTK, ne no kāda cita nekad nav izskanējuši faktiski nekādi skaļi publiski komentāri.

Pētot pašas bankas mājaslapu, var nojaust, ka tā ir kārtēja Krievijas oligarhu mazgātuve, jo, skatoties informāciju par tās īpašniekiem internetā, uzgāju tostarp arī informāciju, ka tās īpašnieks ir Putinam pietuvināts oligarhs, kas ir vēl jo dīvaināk, ka šāda banka vispār vēl strādā Latvijā, ASV iespējamo sankciju sarakstā bankas īpašnieks ir 64 vietā sadaļā „oligarchs” https://edition.cnn.com/2018/01/30/politics/full-us-list-of-russian-oligarchs-with-putin-ties-intl/index.html.

Taču īpaši interesanti, ka šīs bankas mājas lapas vakanču sadaļā brīdī, kad biju ievērojis visu aprakstīto situāciju, - maija vidū nebija nevienas vakances, bet uz manas vēstules uzrakstīšanas dienu sadaļā ir aktuālas vakances uz 5 pozīcijām AML, kas Latvijā ir "noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršana”. Un tas – neilgi pēc tam, kad FKTK atskaitās, ka visi čaulas uzņēmumi ir atsijāti.

Interesanti, kas patiesībā slēpjas zem šādas darbinieku bēgšanas no pilnībā nerezidentus apkalpojošās bankas ar īpašnieku no iespējamā sankciju sarakstā.

An error has occured