Menu
Pilnā versija

Kodolšantāža rullē

Ex-seržants* · 15.03.2022. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Pēdējās pazīmes liecina, ka Kremļa žurkulēns pēc aplauziena Ukrainā mainīs taktiku pēc Alepo un Groznijas parauga - lielākas pilsētas un Kijeva tiks nolīdzinātas līdz ar zemi, nerēķinoties ar civilo upuriem. Ir informācija, ka šim nolūkam tiek pievesti nāvējošākie ieroči, kas ir Kremļa rīcībā. Kijeva, visticamāk, tiks ieņemta, un valdība fiziski likvidēta. Un tad sāksies partizānu karš, kur iesaistīsies 90% no visiem karotspējīgiem Ukrainas iedzīvotājiem, tas ir no 40 miljoniem, un tad būs vajadzīga bruņojuma piegāde, ko mēģinās nodrošināt Rietumi. Tad sekos kārtējā kodolšantāža no Kremļa puses un Rietumi atkal piekāpsies.”

Šis ir izvilkums no mana raksta, kas tika publicēts portālā PIETIEK 2. martā. Jā, Kijeva nav ieņemta un pat nav aplenkta. Atzīstos, ka šeit kļūdījos, novērtējot “otrās spēcīgākās armijas pasaulē” kaujas spējas. Šajā sakarā prātā nāk frāze no ikoniskās Gaidaja komēdijas - “Все уже украдено до нас”. Pārējais scenārijs diemžēl turpina piepildīties. Pēc pirmā aplauziena agresors sāk dzīvojamo kvartālu bombardēšanu un humāno koridoru apšaudi. Mērķis ir acīmredzams - radīt humāno katastrofu lielākajās pilsētās, iedzīvotāju neapmierinātību un prasību savai valdībai pieņemt Kremļa ultimātu. Svētdien Krievijas aviācija veica ukraiņu militārās bāzes raķešu apšaudi 25 km attālumā no Polijas robežas, kam sekoja Krievijas paziņojums par to, ka militārās palīdzības konvojus Ukrainai tā uzskatīs par savu uzbrukumu mērķi. Savukārt pirmdien ANO ģenerālsekretārs čīkst par iespējamo globālo kodolkatastrofu.

Vai Krievija riskēs veikt triecienu Polijas teritorijai? Esmu pārliecināts, ka ne un ka tie ir gopņika noļukušās trenūzenēs kārtējie uzbraucieni. Vienlaikus ir skaidrs, ka ir jānodrošina konvoju drošība Ukrainas teritorijā. Daži eksperti uzskata, ka nepieciešams noteikt lidojumu aizlieguma zonu virs Ukrainas rietumu apgabaliem. Tas gan nenodrošinās pret raķešu apšaudi (mobilo kompleksu Iskander darbības rādiuss ir 500 km, spārnotajām raķetēm Kalibr - 2000 km). Cits risinājums - nopietnu pretgaisa aizsardzības kompleksu piegāde Ukrainai, kas ļautu cīnīties ne vien ar pretinieka aviāciju, bet arī atvairīt spārnoto un ballistisko raķešu uzbrukumus. ASV šādas iespējas ir, un tas būtu jādara klusi un bez liekas ažiotāžas.

Nobeigumā daži vārdi par tā saucamo “kodolkoferi”. Tā ir iekārta, kas ietver kodus Krievijas kodolarsenāla aktivizēšanai. Šie “koferi” atrodas pie Krievijas prezidenta, aizsardzības ministra un ģenerālštāba priekšnieka. Sistēma var tik iedarbināta tikai tad, ja būs saņemts kodēts apstiprinājums vismaz no divām minētajām personām.

* Literārs pseidonīms

An error has occured