Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam, kad pagājušā gada vasaras sākumā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis (attēlā) tika pieķerts, izmantojot dienesta auto personiskām vajadzībām, ministrija solījās arī veikt pasākumus valsts automašīnu izmantošanas stingrākai kontrolei. Pagājis gandrīz gads, bet solītie pasākumi ir aprobežojušies ar GPS sistēmas uzstādīšanu VIENAI automašīnai.

Pagājušā gada jūnija sākumā Pietiek aprakstīja privātdetektīvu atskaites, kas demonstrēja, kā U. Reimanis savām personiskajām vajadzībām izmanto ne tikai dienesta auto, bet arī nodokļu maksātāju tāpat apmaksātus autovadītāja pakalpojumus.

Piemēram, 20. aprīlī uz darbu U. Reimanis bija devies pusdesmitos no rīta, bet valstiskos pienākumus beidzis pildīt jau pirms četriem pēcpusdienā. Turklāt, dodoties uz mājām ar dienesta auto, ierēdnis bija līdzi paķēris arī bērnu – pēc visa spriežot, savas neformālās dzīvesbiedres meitu.

 Savukārt nākamajā dienā U. Reimanis uz darbu vispār nebija devies, bet tā pati dienesta automašīna bija izmantota, lai viņa dzīvesbiedres meitu nogādātu skolā.

Pēc šīs informācijas nākšanas gaismā Satiksmes ministrija paziņoja, ka par U. Reimaņa rīcību esot sākta disciplinārlieta, taču augstā amatpersona nekādu sodu vēl joprojām nav saņēmusi, jo uzlikto simbolisko naudassodu U. Reimanis ir pārsūdzējis administratīvajā tiesā, kur gan pirmajā instancē ir zaudējis.

Turklāt tā vietā, lai publiski izteiktu nožēlu par valsts auto izmantošanu savām vajadzībām, ministrijas valsts sekretāra vietnieks pat bija mēģinājis vērsties Valsts policijā, lai tā palīdzētu noskaidrot personas, kuras šo faktu bija fiksējušas.

Pēc augstā ierēdņa pieķeršanas Satiksmes ministrija apgalvoja, ka tā plānojot „izvērtēt iekšējos normatīvos aktus attiecībā uz transportlīdzekļa izmantošanu amata pienākumu pildīšanai vai ministrijas funkciju veikšanai”.

Taču pēc tam ministrija kļuva pielaidīgāka un paziņoja – tās ierēdņi esot konstatējuši, ka „iekšējie noteikumi attiecībā uz transportlīdzekļa izmantošanu amata pienākumu pildīšanai vai ministrijas funkciju veikšanai ir izstrādāti un atbilst gan ārējo normatīvo aktu prasībām, gan arī pietiekošā detalizācijā paredz izmantošanas un kontroles kārtību”.

Gadījums ar U. Reimani ministrijas skatījumā esot vien „izņēmuma situācija, kad kāds noteikumus nav ievērojis”. Ministrija paļaujoties uz to, ka noteikumus amatpersonas un darbinieki ievēro un atskaitēs sniedz patiesu informāciju, jo „katru braucienu nav iespējams izvērtēt, vai tas faktiski notiek amata pienākumu pildīšanas ietvaros un autotransports ticis izmantos ministrijas funkciju veikšanai”.

Pēc U. Reimaņa privātās vizināšanās atklāšanas gan tika solīts arī sagatavot priekšlikumus "izmaiņām un stingrākai kontrolei par turpmāku  transportlīdzekļa izmantošanu amata pienākumu pildīšanai vai ministrijas funkciju veikšanai". Esot „izskatītas dažādas iespējas”, un vienīgais konkrētais risinājums bijis „GPS iekārtu izmantošana automašīnās”.

 Taču patiesībā līdz „automašīnām” daudzskaitlī Satiksmes ministrija nav tikusi vēl joprojām. Šopavasar ministrija apgalvoja, ka pagājušā gada „otrajā pusē” vienam vienīgam transportlīdzeklim esot uzstādīta GPS iekārta testēšanas režīmā, un „patlaban tiek testēts sistēmas funkcionāls”.

„Kā viens no risinājumiem tika vērtēta iespēja ieviest tehnoloģiskus risinājumus, kā rezultātā transportlīdzeklim tika uzstādīta GPS iekārta,” – tas ir viss, ko Satiksmes ministrija arī tagad var pavēstīt par veiktajiem pasākumiem, lai tās augstas amatpersonas privātām vajadzībām neizmantotu dienesta auto.

An error has occured