Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms pāris nedēļām savus patiesos finansētājus slēpjošais nodibinājums Re:Baltica paziņoja, ka esot kļuvis par autorizētu Facebook faktu pārbaudītāju, un viltus ziņu izķērēju. Lai ņirgas par to, kā āži ir iecelti par dārzniekiem, nebūtu bez pamata, minēšu tikai vienu – pavisam svaigu piemēru tam, kā tieši Re:Baltica „pārbauda” faktus pati savās publikācijās.

Šodien, 27. aprīlī portāls TVNET ir publicējis Re:Baltica pārstāves Ilzes Vēberes rakstu „Operācija "Izmisums": kā Latvija krīzes laikā pirka maskas”. Šajā rakstā „pētniece” un tikai pārbaudītas informācijas izplatītāja informē lasītājus, ka „pirmo kravu pārbaudīja arī Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides aizsardzības institūts”.

Nelaime tikai tā, ka Rīgas Stradiņa universitātei šāda institūta nemaz nav, - ir Darba drošības un vides veselības institūts. It kā jau kļūda nebūtu nekāda nozīmīgā, ja šis gadījums uzskatāmi neparādītu, ar kādām „copy – paste” metodēm strādā paši Re:Baltica „pētnieki” un „faktu pārbaudītāji”.

Šis kļūdainais nosaukums - Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides aizsardzības institūts – Re:Baltica publikācijā nav cēlies no zila gaisa: tas ir gluži vienkārši bez pārbaudīšanas izkopēts no portāla Delfi raksta par medicīnisko masku piegādēm.

Šajā publikācijā un attiecīgi tās pārpublicējumos citēts Nacionālā veselības dienesta direktora Edgara Labsvīra – kuram vispār ir raksturīgi putroties nosaukumos un pēc tam izlikties, ka vainīgi ir tie, kas viņu nepareizi saklausījuši, - izteikums.

Izteikums ir bijis šāds: „„Mēs, saņemot maskas, vienu partiju esam pārbaudījuši Stradiņa universitātes, nevis Stradiņa slimnīcas, ka bieži jauc, bet Stradiņa universitātes Darba, drošības un vides aizsardzības institūtā, bijām pārbaudījuši respiratorus arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrā," norāda Labsvīrs.”

Kā redzams no tālākajiem oficiālajiem paziņojumiem, Nacionālā veselības dienesta direktors pēc tam ir atjēdzies, un turpmāk lietojis pareizo institūta nosaukumu. Atšķirībā no Re:Baltica tekstu kopētājiem, kuri bez kādas faktu pārbaudīšanas turpina lietot nepareizo institūta nosaukumu.

It kā, protams, sīkums, taču šis sīkums skaidri ilustrē, kā „strādā” Re:Baltica „pētnieki” un „faktu pārbaudītāji” un cik viegli šīs iedomīgās, taču paviršās un aprobežotās meitenes ir manipulējamas.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

An error has occured