Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeima ir sajukusi prātā. Medicīniski. Tā patiesi jau vairs nav augstprātība, bet ārstējama psihiska varas saslimšana. Kariņa/Viņķeles/Juraša/Bordāna/Jaunupa koalīcija tikko nobalsoja pret bērnu brīvpusdienām (tiem, kam tās bija līdz ārkārtas stāvoklim, bērniem ar īpašām vajadzībām utt.) un pie reizes saglabā reprezentācijas izdevumus amatpersonām, tas ir, nobalso pret faktiska algas pielikuma atcelšanu ministriem, deputātiem un citām amatpersonām. Un tas viss laikā, kad “dāsni” tiek atteikti 130 eiro pabalsti cilvēkiem, kas palikuši bez darba.

Tikmēr jautājums joprojām ir iepriekšējais. Kāda ir šīs valdības stratēģija par valsts izvešanu no ārkārtas stāvokļa? Es nerunāju un neprasu par konkrēta laika noteikšanu, bet tas, ko es vēlos saprast, ir - kādi ir kritēriji, kuriem izpildoties tiks izbeigti ierobežojumi un kādi ierobežojumi tiks izbeigti.

Ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir šīs valdības uzdevums - iepazīstināt sabiedrību ar šādiem kritērijiem, nevis dot neskaidrus mājienus par līgošanu kopā. Tie nav kritēriji, kuri ļauj plānot uzņēmējdarbību. Tie nav kritēriji, kuri ļauj mobilizēt sabiedrību kāda konkrēta mērķa sasniegšanai. Nepamet sajūta, ka valdība un ierēdniecībā ir komfortabli ieritinājusies dīvānā brīdī, kad sabiedrība saņem vienu pēc otra smagus ekonomiskos triecienus.

Kas tiek darīts, lai sinhronizētu mūsu ekonomiskās veiktspējas atjaunošanu reģionālā līmenī (ārlietās) - Baltijas valstīs un Ziemeļeiropā, Vācijā? Tuvojas vasara, kādas prognozes ir tūrisma sektoram? Spriežot pēc statistikas rādītājiem, mēs atrodamies turpat, kur bijām aprīļa sākumā ar C19 jauno gadījumu skaita pieaugumu. Vai tas nozīmē, ka Veselības ministrijai nav cita plāna, kā tikai šis neesošais, un tādā gadījumā vai šis neesošais ir visefektīvākais?

Ja šis ir plāns, tad baidos, ka ar 4 miljardiem būs par maz. Savukārt drīz daudziem jo daudziem, kuri nav saņēmuši dīkstāves pabalstus, nebūs, ko ēst. Kāds ir valdības plāns, lai pabarotu tos tūkstošus, kuri nesaņem dīkstāves pabalstus un kuriem nav ar ko pabarot savas ģimenes? Nu kaut vai kāds no jums labāk zināmajiem piemēram - televīzijas prominence Valters Krauze vai „Dziļi violets” Nauris Brikmanis. Viņi var iekliegties soctīklos un dzeltenajā presē, bet ir daudzi, kuri nevar. Kāds ir jūsu plāns atbalstīt šos cilvēkus, kuri nevar iekliegties presē? Kā jūs radīsies ienākumus viņiem? Es uzsveru, ka šis nav atvaļinājums ne jums, ne šīs valsts birokrātijai.

Un vēl. Runājot par ierēdņu darbu, konkrēts piemērs par to, cik “efektīvs” tas ir patreiz. Izglītības ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs kopš marta izstrādā noteikumus, lai ļautu pulcēties ārtelpu sportam. Ir jau aprīļa beigas, un tūlīt būs maijs. Ir zināms, ka lielākā daļa sporta nevalstisko organizāciju pašas jau proaktīvi ir izstrādājušas šos noteikumus. Viss, kas būtu jāizdara Severa kungam, - būtu jāsakoordinē šo ar SPKC un Veselības ministriju. Ir pagājis mēnesis.

Tā ir ar daudz ko. Tajā vietā, lai inovatīvi un aktīvi domātu par noteikumiem, kuri, samazinot inficēšanās risku, tomēr ļautu atgriezt cilvēku grupas ekonomiskajā apritē, ministrijas un to pakļautībā esošie ierēdņi turpina funkcionēt kā rokas bremzes. Lai gan uzdevums būtu atbalstīt un veicināt. Un tas savukārt ir cieši saistīts ar paša ministra un jo īpaši premjera efektivitāti un spēju dot vadlīnijas, kas savukārt izriet no jau iepriekšminētā vispārējā uzstādījuma un plāna trūkuma valdībai.

An error has occured