Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Klausoties iekšlietu ministra Sanda Ģirģena radio izteiktās nesakarīgās versijas par to, ka futbola aģenta Romāna Bezzubova noslepkavošana esot vienkārši organizētās noziedzības „aizrādījums” Valsts policijai un pašam ministram par viņu lielisko darbu, aizvien aktuālāks šķiet jautājums - vai policijai slepkavības lietā pietiks drosmes un apņēmības nopratināt pašu ministru liecinieka statusā?

“Noziedzīgo nodarījumu vismaz pagaidām nesaistu ar Bezzubova profesionālo darbību. Jāskatās, kāds veidosies pierādījumu kopums, bet man ir cita versija - uzskatu, ka tas ir kā brīdinājums, ka Latviju sākam attīrīt no noziedzīgiem grupējumiem, kas ilgstoši strādājuši Latvijā,” Latvijas Radio īsi pēc skaļās un demonstratīvās slepkavības paziņoja S. Ģirģens.

Tikmēr informācija sociālajos tīklos nepārprotami liecina par to, ka S. Ģirģens ir labos draugos ar citu izbijušu futbolistu Vladimiru Koļesņičenko. Savukārt tas, kā informējis izdevums Neatkarīgā, pēc slepkavības, 18. aprīlī pametis Latviju un devies uz Krievijas Federāciju, „tādējādi no policijas redzesloka pagaisusi svarīga persona, kura nozieguma izmeklēšanai varētu sniegt informāciju par R. Bezzubova slepkavības motīviem”.

Vēl vairāk, kad S. Ģirģens pērn, rūpējoties par personisko nākotni labklājību, centās kļūt par Latvijas Futbola federācijas prezidentu, tieši V. Koļesņičenko esot bijis viena no galvenajām ieinteresētajām personām S. Ģirģena nonākšanā šajā amatā. Protams, var teikt, ka runa ir vienkārši par lietišķu cilvēku lietišķām attiecībām, taču atklāts ir jautājums par to, vai šī pazīšanās nemet melnu ēnu uz iekšlietu ministru, ņemot vērā aizdomas, kad krīt uz V. Koļesņičenko.

Viena no versijām, ko izskata izmeklētāji, pašlaik ir ne tikai slepkavības saistība ar finanšu lietām, bet arī personiskās dzīves, mīlestības trīsstūra un greizsirdības versija. Kā rāda Lursoft dati, R. Bezzubovam ir piederējis uzņēmums BR-sport agency, turklāt nevis vienam, bet kopā ar kādu Viktoriju Mogiļeviču. Viņa savukārt pat publiski ir minēta kā V. Koļesņičenko civilsieva, un tiek pieņemts, ka tieši viens bijušais futbolists nav spējis paciest savas dzīvesbiedres aizraušanos ar savu „biznesa partneri”.

Ja tas tiešām tā ir, atklāts kļūst jautājums – vai Valsts policijai pietiks apņēmības liecinieka statusā nopratināt S. Ģirģenu, lai noskaidrotu, ko iekšlietu ministrs varētu būt zinājis par sava drauga V. Koļesņičenko nesaskaņām ar savas civilsievas „biznesa partneri”. Turklāt no tā uzprasās arī nākamais jautājums – vai nevarētu būt tā, ka ministrs tieši vai netieši varētu būt saistīts ar V. Koļesņičenko straujo pazušanu no Latvijas?

Nav izslēgts, ka kādu skaidrību varētu viest tie divi cilvēki no trim šīs lietas ietvaros aizturētajiem, kuriem ar tiesas sankciju ir noteikts apcietinājums. Arī informācija par to, no kura tieši autoservisa ir ticis nozagts vai citādi iegūts slepkavībā izmantotais auto BMW X5, varētu būt pietiekami interesanta – īpaši jau pašlaik, kad iekšlietu ministram pienācis laiks atjaunot valsts noslēpuma pielaidi.

An error has occured