Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc Pietiek pārstāvja pieteikuma Administratīvā rajona tiesa ir ierosinājusi jau trešo administratīvo lietu par Edgara Rinkēviča vadītās Ārlietu ministrijas rīcību, šoreiz jau atkal saistībā ar ministrijas nevēlēšanos atklāt ierēdņiem izmaksātās naudas balvas, prēmijas un piemaksas.

Pietiek jau ir informējis, ka, netieši apliecinot neoficiālo informāciju par to, ka  jau aprakstītie naudas balvu, piemaksu un prēmiju plūdi Valsts prezidenta kancelejā ir tikai „ziediņi”, salīdzinot ar pagājušā gada „papildu” naudas plūsmām Rinkēviča vadītajā Ārlietu ministrijā, tā ir atteikusies sniegt šādu informāciju, norādot – ja esot kādi iebildumi pret šo atteikumu, taisnību varot meklēt administratīvajā tiesā.

Pietiek pārstāvis vairākām valsts iestādēm – ne tikai Valsts prezidenta kancelejai, bet arī Ārlietu, Tieslietu un Veselības ministrijām, kā arī Valsts kancelejai – bija nosūtījis identiskus informācijas pieprasījumus par pagājušajā gadā izmaksātajām piemaksām, prēmijām un naudas balvām.

Visos pieprasījumos bija prasīts atklāt līdzīgas ziņas par katru no personām, kas 2016. gadā laikā no 1. janvāra līdz 31. decembrim no attiecīgās iestādes ir saņēmusi prēmijas, novērtēšanas prēmijas, naudas balvas vai piemaksas ārpus darba līgumā noteiktā ikmēneša atalgojuma.

Rinkēviča vadītā Ārlietu ministrija uz šo informācijas pieprasījumu paziņoja, ka tā jau tāpat publiskojot pietiekami daudz informācijas, tā ka, ja kādam esot interese, tas pats varot nodarboties ar aprēķiniem.

Ārlietu ministrija skaidroja, ka tā jau publiskojot gan informāciju par amatpersonu (darbinieku) atlīdzības noteikšanas kritērijiem un darba samaksas apmēru sadalījumā pa amatu grupām, gan vispārēju informāciju par piemaksām, prēmijām, naudas balvām, sociālajām garantijām un to noteikšanas kritērijiem, gan arī informāciju par amatpersonām izmaksāto atalgojuma summu. Turklāt ar atsevišķu ministrijas amatpersonu un darbinieku ienākumiem gada ietvaros varot iepazīties to amatpersonas deklarācijās.

Šī ministrijas nosauktā informācija gan nedeva nekādu skaidrību par to, kādas tieši prēmijas, piemaksas un naudas balvas un par ko tieši pērn ir piešķirtas konkrētiem Ārlietu ministrijas darbiniekiem. Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, tieši šāda skaidrība varētu būt ļoti nepatīkama ministrijas vadībai: jau Valsts prezidenta kancelejas naudas plūsmas liecināja par jauniem „treknajiem gadiem”, savukārt Ārlietu ministrijas konkrēto izmaksu atklāšana varētu radīt vēl daudz vairāk neskaidrību un sabiedrības neizpratnes.

Saistībā ar pagājušā gada izmaksu slēpšanu administratīvā tiesa lietu bija ierosinājusi jau iepriekš, savukārt 3. aprīlī tiesa sākusi jaunu administratīvo lietu par to, ka Ārlietu ministrija ir vēlējusies slēpt arī šā gada janvārī izmaksātās prēmijas, piemaksas un naudas balvas.

Vēl vienu – trešo administratīvo lietu tiesa ir ierosinājusi par Ārlietu ministrijas Informācijas atklātības likuma pārkāpumu, nevēloties atklāt ne personas, no kurām Latvijas vēstniecība Ēģiptē saņēma materiālu atbalstu bēdīgi slavenajām dārgajām dzīrēm Kairā pagājušā gada 1. decembrī, ne it kā slepeno kārtību, kādā Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās notiek iepirkumu veikšana. 

An error has occured