Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc nesenās Pietiek publikācijas, kurā tika aprakstīts, kā Valsts ieņēmumu dienests (VID) jaunai uzņēmējai, gatavojoties atvērt konditoreju, pieprasījis par visiem plānotajiem darījumiem un pirkumiem ziņot vismaz vienu dienu iepriekš, lai VID varēt izlemt, vai konkrēto darījumu „novērot”, vairāki lasītāji ir izteikuši šaubas – vai tiešām VID tā varētu rīkoties. Lai šīs šaubas kliedētu Pietiek šodien publicē arī jaunajai uzņēmējai adresēto vēstuli.

Kā zināms, pašreizējā VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kas šajā postenī stājās pagājušā gada novembra vidū, gan pirms darba sākuma, gan nākamajos mēnešos medijiem bieži un apjomīgi izklāstīja savus nodomus VID darba pārkārtošanai un uzlabošanai.

„Kādā tikšanās reizē uzņēmēji teica – sākumā viņiem ir vajadzīga auklīte. Ja nepieciešams, mums ir jābūt auklītei, kas palīdz spert pirmos soļus biznesā un rada priekšnoteikumus, lai uzņēmums varētu augt, attīstīties, strādāt arvien labāk un maksāt nodokļus,” – tā VID ģenerāldirektore intervijā LV portālam solījās šā gada februārī.

Tāpat februāra sākumā kādā apaļā galda diskusijā I. Cīrule paziņoja, ka viens no VID mērķiem esot kopā ar sociālajiem partneriem un valsts pārvaldes iestādēm mēģināt Latvijā radīt tādu uzņēmējdarbības vidi, kur uzņēmumi būtu priecīgi un lepni darboties, kur būtu ērti, kur valdītu tikai godīga konkurence un kur no laba prāta gribētu maksāt nodokļus

Šajā pasākumā VID ģenerāldirektore arī pavēstīja, ka dienesta vadības kopējais „slēptais mērķis” esot kļūt par klientiem draudzīgāko iestādi Latvijā – „būt atvērtam klientiem, gatavam sadarbībai, komunikācijai, gatavam ieviest jaunus principus klientu apkalpošanā”, līdz ar to „jaunajiem uzņēmumiem spēles noteikumus padarot vienkāršākus”.

I. Cīrule arī paziņoja - „VID labi saprot, ka nemākam vienmēr labi komunicēt, reizēm izsūtām vēstules, kuras saņēmējs nesaprot”, taču turpmāk VID kontrole varētu notikt „ar pavisam citādāku nokrāsu nekā līdz šim” un pārbaudē „VID varētu sniegt konsultāciju un palīdzēt, šķiroties kā draugiem”.

Savukārt vēl citā mediju pasākumā VID ģenerāldirektore deklarēja, ka „pašreizējie VID vadītāji ir ļoti profesionāli un motivēti, gatavi darīt visu, lai klients mūs uztvertu savādāk un atjaunotos uzticība sabiedrībā. (..) Jābūvē sava komunikācija tā, lai klients to varētu izprast un rīkoties tā, kā VID viņam ir ieteicis”.

Tagad, pusgadu pēc šiem VID ģenerāldirektores programmatiskajiem paziņojumiem viņa pati par tiem izteikties nevēlas, deleģējot skaidrojumus VID Sabiedrisko attiecību daļai. Tā savukārt saistībā ar „novērošanas vēstuli” vēsta, ka tās saturu un formu uzskatot par pilnīgi normālu komunikāciju ar uzņēmēju.

Arī uz jautājumu, kā tieši šādu vēstuļu izsūtīšana tuvina pašreizējās VID ģenerāldirektores pirms pusgada deklarēto „slēpto mērķi” – kļūt par klientiem draudzīgāko iestādi Latvijā, pati I. Cīrule atbildēt nav vēlējusies ne pirms, ne arī pēc pirmās publikācijas par „novērošanas vēstuli”. 

Dokumenti

FotoFoto

An error has occured