Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Iebraucu pie sava drauga, Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstīt pirms vēlēšanām,”- draudzīgu foto ar šādu parakstu sociālajā tīklā Instagram publicējis Krievijas Pleskavas apgabala gubernators Andrejs Turčaks. Šis Ušakova „draugs” Krievijā pazīstams sakarā ar plaši izskanējušām aizdomām, ka tieši viņš pasūtījis pazīstamā žurnālista Oļega Kašina smago piekaušanu pirms nepilniem septiņiem gadiem.

„Veiksmi tev 3. jūnijā un tīru Uzvaru!” – „savam draugam mēram Ušakovam” sociālajā tīklā novēlējis Turčaks, ierakstu bagātinot ar piebildi „vecs draugs labāks par diviem jauniem”.

Interesanti, ka Rīgas pašvaldība nav publiskojusi nekādas ziņas par Pleskavas apgabala gubernatora vizīti un ciemošanos pie Ušakova. Viens no izskaidrojumiem varētu būt īpatnā slava, kas „Ušakova draugam” Turčakam pēdējos pāris gados ir Krievijā.

Kaimiņzemē plaši izplatītas ziņas, saskaņā ar kurām tieši „Ušakova draugs” tiek uzskatīts par žurnālista Kašina smagās piekaušanas pasūtītāju 2010. gadā naktī uz 6. novembri, kad žurnālists tikai laimīgas nejaušības dēļ izdzīvoja pēc sitieniem ar armatūras stieni.

Krievijas medijos ir publicēta šī pasūtījuma izpildītāja sievas Jeļenas Veselovas intervija, kurā cita starpā minēts, ka Turčaks personiski pasūtījis žurnālista piekaušanu un ka eksistējot šādu pasūtījumu apliecinošas sarunas ieraksts. Turčaks esot izteicis vēlmi, lai žurnālists tiktu piekauts tā, ka pēc tam „nevarētu rakstīt”.

Formāli nozieguma izmeklēšana ir pabeigta, savukārt pats Kašins publiski ir paziņojis, ka piekaušanas organizētājs bijis holdinga Ļeņiņec pārvaldnieks Aleksandrs Gorbunovs. Šis holdings pieder Turčaka ģimenei. Pats gubernators gan noliedzis jebkādu saistību ar šo noziegumu.

Foto

Foto

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...